خانه / چیست ها / تبلیغات پرداخت شده ( Paid Advertising ) چیست ؟

تبلیغات پرداخت شده ( Paid Advertising ) چیست ؟

در دنیای کسب و کار ،تبلیغات و بازاریابی نقشی مهمی در موفقیت کسب و کارها دارند. ممکن است شما یک محصول یا خدمات عالی داشته باشید اما اگر توانایی نشان دادن آن به دیگران را نداشته باشید. قطعا در آینده‌ای زود با شکست مواجه خواهید شد و کسب و کار شما هم دیگر وجود نخواهد داشت. تبلیغات پرداخت شده ، روشی است که با استفاده از آن می‌توانید با هزینه‌ای نسبتا کم، خود را در معرض دید دیگران قرار دهید.

اگر شما به تبلیغات آنلاین علاقه‌مند هستید، نیاز است که اطلاعاتی در مورد Paid Advertising داشته باشید. پس با ما همراه باشید تا شما را با این نوع از تبلیغات آشنا کنیم.

تبلیغات پرداخت شده چیست

تبلیغات پرداخت شده ( Paid Advertising ) چیست ؟

Paid Advertising نوعی از تبلیغات است که بصورت هدفمند و بهینه انجام می‌شود. در این نوع از تبلیغات، شما در ابتدا هزینه‌ای را پرداخت و مشخص می‌کنید که این هزینه به چه صورت خرج گردد. به عنوان مثال یکی از روش‌های تبلیغات پرداخت شده، تبلیغات کلیکی ( PPC ) است.

( Pay Per Click ( PPC چیست ؟

پرداخت به ازای کلیک یا PPC نوعی از تبلیغات پرداخت شده است. در این روش، سایت شما به عنوان تبلیغات در نتایج موتور جستجو نمایش داده می‌شود. هر کاربری که بر روی لینک سایت شما کلیک کند، مبلغی از هزینه کلی شما کسر می‌گردد. معروفترین ابزار برای این روش، ابزار گوگل ادورز ( Google Adwords ) است.

در این روش، شما در ابتدا حساب کاربری خود را در گوگل ادورز شارژ و سپس کلمات کلیدی را مشخص می‌کنید. اگر کاربری کلمات کلیدی شما را جستجو کند، سایت شما در نتایج جستجو به عنوان تبلیغ ظاهر خواهد شد. به ازای هر کلیک بر روی لینک سایت، هزینه‌ای از اعتبار شما در گوگل ادورز کسر می‌شود.

بنابراین همانطور که عنوان شد این نوع تبلیغات هدفمند، بهینه و متناسب با جامعه هدف می‌باشد.

 

انواع تبلیغات پرداخت شده :

تبلیغات پرداخت شده در روش‌های مختلفی انجام می‌گیرد که عبارتند از :

  ( Pay per click ( PPC

 ( Pay per install ( PPI

 ( Pay per view ( PPV

 ( Pay per download ( PPD

 ( Pay per acquisition ( PPA

Display ads

Video ads

همانطور که مشاهده می‌کنید روش‌های مختلفی برای تبلیغات پرداخت شده وجود دارد. اما رایج ترین روش، پرداخت به ازای کلیک یا PPC است.

 

مزایا و معایب Paid Advertising :

به طور مختصر می‌توان مزایا و معایب را اینگونه بیان کرد :

مزایا :

یک روش زودبازده و عالی برای تبلیغات هدفمند است.

معایب :

بصورت مقطعی و هزینه بر است و نمیتوان از آن توقع نتایج پایدار داشت.

تبلیغات پرداخت شده ( Paid Advertising ) چیست ؟
۵ (۱۰۰%) ۱ vote[s]

 

درباره‌ی هرآنچه

هرآنچه که در زمینه بازاریابی اینترنتی آموخته‌ایم، به اشتراک می‌گذاریم. امید است که بتوانیم به سهم خود، در این زمینه کمکی کرده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *