خانه / بازاریابی اینترنتی / بهترین زمان برای پست گذاشتن در شبکه های اجتماعی (مخصوص ایران)

بهترین زمان برای پست گذاشتن در شبکه های اجتماعی (مخصوص ایران)

شبکه های اجتماعی یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت برند و محتوای شما است. اما برای ارسال محتوا به این شبکه‌ها، نیاز است مناسبترین زمان را برای انتشار در نظر بگیرید تا بیشترین اثربخشی و خروجی را داشته باشید. بنابراین این سوال مهم مطرح می‌شود که بهترین زمان برای ارسال پست در شبکه های اجتماعی، چه زمانی است؟

پس با ما همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم.

بهترین زمان ارسال پست در شبکه های اجتماعی

بهترین زمان برای پست گذاشتن در شبکه های اجتماعی ، چه زمانی است؟

بطور کل نمی‌توان زمان مشخصی را برای تمامی این شبکه‌ها در نظر گرفت. افراد هر شبکه اجتماعی را به صورت متفاوتی مرور می‌کنند. بنابراین صاحبان کسب و کارها ممکن است در ابتدا روزها و زمان‌های مختلفی را برای آن در نظر بگیرند. اما رفته رفته و با شناخت مخاطبان بر این موضوع تسلط پیدا کرده و محتوای خود را در مناسبترین زمان انتشار می‌دهند.

البته زمان ارسال محتوا، بستگی به نوع شبکه اجتماعی و نحوه ارتباط مخاطبین با آن شبکه دارد. همچنین مناطق مختلف جغرافیایی نیز در این موضوع تاثیرگذار هستند. بنابراین نیاز است اهداف بازاریابی خود را متناسب با بهترین زمان برای ارسال، مدیریت و برنامه ریزی کنید.

 

بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام :

اینستاگرام یکی از محبوبترین و پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی است که نزدیک به ۸۰۰ میلیون کاربر فعال دارد. روزانه میلیونها کاربر از این رسانه بازدید و به اشتراک گذاری تصاویر و ویدیوهای خود می‌پردازند. بنابراین با توجه به پتانسیل بالای اینستاگرام می‌توان از آن برای اهداف بازاریابی محصولات و خدمات استفاده کرد.

بهترین زمان برای ارسال در این شبکه اجتماعی ساعت ۸ تا ۱۰ صبح و ۷ عصر تا ۱۲ شب است. البته همانطور که عنوان شد این زمان‌ها ممکن است برای جامعه مخاطب شما متفاوت باشد. اما این زمان‌ها بیشترین خروجی را برای ارسال پست در ایران دارا بوده‌اند.

 

بهترین زمان برای ارسال پست در تلگرام :

تلگرام یکی از محبوبترین شبکه های اجتماعی است و در حدود ۲۰۰ میلیون کاربر فعال دارد. با استفاده از قابلیت‌های ویژه این شبکه اجتماعی مثل ایجاد کانال می‌توان استراتژی مناسب را برای بازاریابی محصولات یا خدمات در نظر گرفت.

بهترین زمان برای ارسال در این شبکه اجتماعی ۱۲ ظهر تا ۴ بعد از ظهر و ۷ عصر تا ۱۰ شب است.

 

بهترین زمان برای ارسال پست در فیس بوک :

فیس بوک یک شبکه اجتماعی محبوب و پرطرفدار در جهان است که بیش از ۲ میلیارد کاربر فعال دارد. البته امروزه در ایران مخاطب کمتری از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند.

بهترین زمان برای ارسال در این شبکه اجتماعی ۱۰ صبح تا ۱۲ ظهر و ۹ شب تا ۱۲ نیمه شب است.

 

بهترین زمان برای ارسال پست در توییتر :

توییتر یک شبکه اجتماعی محبوب و پرطرفدار در جهان و دارای ۱۶۰ میلیون کاربر فعال می‌باشد. البته بیشتر از این شبکه اجتماعی به عنوان یک میکروبلاگ نام برده می‌شود که در آن می‌توان پیام‌هایی کوتاه با عنوان توییت ( Tweet ) ارسال کرد. همچنین از آن به عنوان یک خبرگذاری آنلاین هم استفاده می‌شود.

بهترین زمان برای ارسال در این شبکه اجتماعی ۸ تا ۱۰:۳۰ صبح و ۷:۳۰ عصر تا ۱۱ شب است.

 

بهترین زمان برای ارسال پست در لینکدین :

لینکدین یک شبکه اجتماعی محبوب برای کسب و کارها و متخصصین است که در این شبکه اجتماعی می‌توانند با افراد دیگری در حوزه‌ی کاریشان آشنا و با آنها ارتباط برقرار کنند. این شبکه اجتماعی در حدود ۲۶۰ میلیون کاربر فعال دارد.

بهترین زمان برای ارسال در این شبکه اجتماعی ۶:۳۰ تا ۹:۳۰ صبح و ۷ عصر تا ۹ شب است.

 

بهترین زمان برای ارسال پست در پینترست :

پینترست یک شبکه اجتماعی یا به اصطلاح یک پین بورد مجازی است که شما می‌توانید تصاویری را از مثلا کتابی یا مجله‌ای بریده و در این سایت قرار دهید. به اصطلاح این تصاویر را می‌توانید به دیوار سنجاق یا پین کنید.

بهترین زمان برای ارسال در این شبکه اجتماعی ۸ صبح تا ۱۲ ظهر و ۴ بعد از ظهر تا ۷ عصر است.

 

بهترین زمان برای پست گذاشتن در شبکه های اجتماعی (مخصوص ایران)
۴٫۷ (۹۴%) ۱۰ vote[s]

 

درباره‌ی هرآنچه

هرآنچه که در زمینه بازاریابی اینترنتی آموخته‌ایم، به اشتراک می‌گذاریم. امید است که بتوانیم به سهم خود، در این زمینه کمکی کرده باشیم.

همچنین ببینید

چک لیست سئو

جامع‌ ترین چک لیست سئو در سال ۲۰۱۹

چک لیست سئو مثل این میمونه که شما قصد دارید کیک درست کنید و میرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *